Sztuka korzystania z własnych błędów

Sztuka korzystania z własnych błędów należy do klasyki duchowości. Książka pełna optymizmu, ale jednocześnie bezkompromisowa. Autor, znawca duchowych potrzeb człowieka, czerpie z bogatej spuścizny pisarskiej św. Franciszka Salezego. Zło i słabości nazywa po imieniu i radzi, jak nie wpadać w przeróżne pułapki i pokusy oraz jak uczynić ze swoich błędów i upadków okazję do odważniejszego spojrzenia w niebo.

Joseph Tissot (1840-1894), francuski zakonnik ze zgromadzenia św. Franciszka Salezego, tworzył i zmarł w swoim rodzinnym mieście Annecy. Zasłynął jako kaznodzieja rekolekcyjny i autor wielu dzieł z dziedziny duchowości.