O nas

W dzisiejszym świecie, w dobie kryzysu męskości, kryzysu ojcostwa potrzebna jest przestrzeń dla rozwoju mężczyzny. Nie zawsze to nas przestrzeń może odnaleźć w swoim domu rodzinnym. Brakuje wzorców, a męska przyjaźń jest dziś często wyśmiewana. Mężczyzna potrzebuje mężczyzn by móc się rozwijać. 

Przymierze Wojowników to wspólnota mężczyzn. Opiera się na 4 Prawdach Wojownika. Wspólnota mężczyzn daje przestrzeń dla rozwoju. PW to męska przyjaźń, męska duchowość i męska walka. Dziś nie musimy walczyć mieczem, ale to nie oznacza, że w naszym życiu nie ma już przestrzeni na walkę. Musimy walczyć o wiarę, rodzinę, wartości, o swoją męskość. Te walki musimy podejmować każdego dnia.

Bycie Wojownikiem to życie wartościami, stawianie sobie konkretnych wyzwań, to bycie odpowiedzialnym za tych, którzy zastali nam powierzeni, to nauka bycia mężczyzną od naszego Mistrza. 

Mężczyzna potrzebuje do rozwoju innych mężczyzn. Formacja w PW skupiona jest na przestrzeni wiary, dojrzewania i wzrostu do bycia mężem i ojcem.

Nasz herb przedstawia tarczę, w którą wpisany jest krzyż. Przy każdym z ramion krzyża wpisany jest symbol jednej z czterech prawd Wojownika.

W 2015 roku powołaliśmy Fundację na rzecz rozwoju mężczyzn Przymierze Wojowników, by jeszcze lepiej realizować naszą misję. 

CELE FUNDACJI:

- WSPIERANIE ROZWOJU MĘŻCZYZN W ICH ŻYCIU DUCHOWYM I RODZINNYM,
- WSPIERANIE ROLI MĘŻCZYZN W ŻYCIU RODZINNYM, 
- WSPIERANIE MĘŻCZYZN W REALIZACJI ICH ZADAŃ MAŁŻEŃSKICH, 
- WSPIERANIE MĘŻCZYZN W REALIZACJI ICH ZADAŃ OJCOWSKICH, 
- WSPIERANIE MĘŻCZYZN W REALIZACJI ICH POWOŁANIA DO ŻYCIA KAPŁAŃSKIEGO I ZAKONNEGO, 
- PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ WŚRÓD MĘŻCZYZN, A W SZCZEGÓLNOŚCI: UZALEŻNIENIA OD NARKOTYKÓW, ALKOHOLU I INNYCH SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH, HAZARDU, PORNOGRAFII, KOMPUTERA I INTERNETU, 
- UPOWSZECHNIANIE WIEDZY Z ZAKRESU BUDOWANIA TRWAŁEJ RODZINY, 
- UMACNIANIA WIĘZI I ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW, 
- DZIAŁALNOŚĆ EWANGELIZACYJNA W KRAJU I ZA GRANICĄ

STATUT FUNDACJI

 

KRS: 0000581859

ul. Broniewskiego 44, 01-771 Warszawa

Nr konta Fundacji: 19 1140 2004 0000 3402 7590 5752

 

MARCINKOWSKI Mariusz       PREZES ZARZĄDU
KELER Przemysław       WICEPREZES ZARZĄDU
KUMOR Jarosław       CZŁONEK ZARZĄDU
         

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl